راه اندازی مرکز تماس و کال سنتر | پیاده سازی مرکز تماس و کال سنتر

راه اندازی مرکز تماس یا Call Center

راه اندازی مرکز تماس و یا همان کال سنتر امروزه به یکی از نیاز ها و ملزومات جدی شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده است. 
به عنوان مثال برای مطرح نمودن مشکلات و یا نیازمندی ها در دسترس‌ترین راه، استفاده از تماس تلفنی است که کاربران خارج سازمان (مشتریان) و یا کاربران داخلی سازمان می‌توانند از آن استفاده کنند. بنابراین راه اندازی مرکز تماس یا کال سنتر (Call Center) و مرکز پاسخگویی به مشتریان ضرورت پیدا می‌کند.

راه اندازی مرکز تماس

پیاده سازی مرکز تماس

برای ایجاد و راه اندازی کال سنتر می‌توان از روش های سنتی و یا روش های نوین استفاده نمود. روش‌های سنتی به صورت آنالوگ و نمیه دیجیتال بوده و عموماً بر پایه سیستم‌های مبتنی بر PBX هستند در صورتی که روش‌های نوین کاملا دیجیتال و مبتنی بر IP هستند. برای راه اندازی مرکز تماس یا همان کال سنتر مبتنی بر IP از استانداردها و راهکارهای تلفن VoIP استفاده می‌شود.

راه اندازی کال سنتر

در این راستا راه اندازی و پیاده سازی مرکز تماس حداقل امکانات زیر را برای سازمان‌ها فراهم خواهد نمود:
- تمرکز بر روی کسب و کار سازمان (راه اندازی مرکز تماس)
- سرویس دهی جامع
- صرفه جویی در هزینه ها
- توجه ویژه به مشتریان سازمان
- ایجاد ساختار ارتباطی هوشمند و توانمند
- ایجاد یکپارچگی سرویس ها
- ایجاد سیستم مدیریت مشتری
- ایجاد محتویات مبتنی بر دانش

رويکرد شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در انجام پروژه­ هاي فناوري اطلاعات در تمامي حوزه­ هاي فني، مبني بر ايجاد متدولوژي­ هاي يکپارچه و ماژولار است. اين متدولوژي­ ها بر مهندسي­ سازي رفتار يک سيستم جامع، در چرخه­ هاي عمر سيستم تأکيد دارند.

پروژه­ هايي که در زمينه مراکز تماس (Contact Center) نيز انجام مي­ شوند، از اين قاعده مستثنا نيستند و رويکرد کلان شرکت در رابطه با اين پروژه­ ها به همين صورت است.

بدين ترتيب، با اتکا بر چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي دست يافته است، تا راهکارهاي جامع را به طور کامل، از ابتدا تعريف نموده، آن را طراحي و پياده سازي نمايد و پس از آن به بهينه­ سازي و پشتيباني راهکارها بپردازد.

همچنين، با استفاده از چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي نيز دست يافته است، تا به اقتضا بر شرايط پروژه، هر کدام از فازها و مراحل يک پروژه را به تنهايي، بدون اين­که در ساير فازها و مراحل درگير باشد، با اخذ ورودي­هاي اطلاعاتي لازم از فعاليت­ هاي انجام شده پيشين و ارائه خروجي­ هاي اطلاعاتي لازم به جهت ادامه کار توسط تيم فني ديگر، انجام دهد.

استفاده از اين چنين رويکرد مشترکي، در تناقض با نيازمندي­ها و فعاليت­ هاي فني پروژه از ديدگاه فاز­هاي کلان نبوده و تفاوت­ هاي تکنولوژيک و فني پروژه­ هايي که در اين حوزه (حوزه مراکز تماس) انجام مي­ پذيرند، تنها بر روي فعاليت­ هاي درون فازهاي مختلف تأثيرگذار خواهند بود، نه در متدولوژي و رويکرد کلان انجام پروژه.

در اين خصوص، به جهت کسب اطلاعات بيش­تر در رابطه با نحوه فعاليت­ ها و خدمات شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در حوزه پروژه ­هاي مراکز تماس (Contact Center) مي­ توانيد بر روي لينک­ هاي زير کليک نماييد.