مجازي سازي | ذخيره سازي

در حال حاضر مفهوم مجازی سازی به صورت گسترده در Server Farm، زیر ساخت شبکه و منابع ذخیره سازی مورد استفاده قرار گرفته و باعث استفاده بهینه از منابع حیاتی مرکز داده و کاهش هزینه ها و افزایش انعطاف پذیری می شود.

مجازی سازی

با استفاده از راه حل ها و سرویس های زیر ساخت مجازی مدیران مراکزداده می توانند بر بخشی از مشکلات و مسائل زیر غلبه کنند:
 
  • یکپارچه سازی و جلوگیری از گسترش بی رویه سرورها
 
با استفاده از تکنیک ماشین‌های مجازی جلوی گسترش بی رویه سرورفارم گرفته می‌شود و امکان یکپارچه‌سازی و افزایش نرخ سودمندی استفاده از منابع از ۵ تا ۱۵ درصد به ۶۰ تا ۸۰ درصد را فراهم می سازد.
 
  • بهینه سازی شیوه تست و توسعه
 
با استفاده از زیر ساخت مجازی و استفاده از سیستم های از قبل پیکربندی شده و محیط‌های استاندارد و آماده، روش های تست و توسعه بهینه می‌شود.
 
  • تداوم کسب و کار سازمان
 
با استفاده از راه‌حل‌های در دسترس‌پذیری زیر ساخت مجازی و راه حل های مقابله با بلا، امکان تداوم کسب و کار سازمان را با حداقل هزینه و پیچیدگی فراهم می سازد.
 
مراکز داده امروزه به نوعی قلب و روح سازمان بوده و به سرعت در حال رشد و پیچیده‌تر شدن هستند. در قلب هر مرکز داده نیز ذخیره‌سازها قرار گرفته‌اند. منابع ذخیره‌سازی از عناصر طولی و عرضی تشکیل شده اند که در رابطه مستقیم با سرویس های مجازی سازی می باشند.

ذخیره سازی

در واقع طبق تعریف ارائه‌شده برای یک مرکز داده در اکثر مستندات، مرکز داده محلی برای ذخیره و پردازش اطلاعات حیاتی سازمان‌ها است. بنابراین از این تعریف نیز می‌توان به این نتیجه رسید که ذخیره‌سازها جایگاه بسیار مهمی را در مراکز داده بر عهده دارند.

مجازی سازی شبکه

رويکرد شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در انجام پروژه­ هاي فناوري اطلاعات در تمامي حوزه­ هاي فني، مبني بر ايجاد متدولوژي­ هاي يکپارچه و ماژولار است. اين متدولوژي­ ها بر مهندسي­ سازي رفتار يک سيستم جامع، در چرخه­ هاي عمر سيستم تأکيد دارند.

پروژه­ هايي که در زمينه سرويس­ هاي مجازي­ سازي و ذخيره­ سازي نيز انجام مي­ شوند، از اين قاعده مستثنا نيستند و رويکرد کلان شرکت در رابطه با اين پروژه­ ها به همين صورت است.

بدين ترتيب، با اتکا بر چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي دست يافته است، تا راهکارهاي جامع را به طور کامل، از ابتدا تعريف نموده، آن را طراحي و پياده سازي نمايد و پس از آن به بهينه­ سازي و پشتيباني راهکارها بپردازد.

همچنين، با استفاده از چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي نيز دست يافته است، تا به اقتضا بر شرايط پروژه، هر کدام از فازها و مراحل يک پروژه را به تنهايي، بدون اين­که در ساير فازها و مراحل درگير باشد، با اخذ ورودي­ هاي اطلاعاتي لازم از فعاليت­ هاي انجام شده پيشين و ارائه خروجي­ هاي اطلاعاتي لازم به جهت ادامه کار توسط تيم فني ديگر، انجام دهد.

استفاده از اين چنين رويکرد مشترکي، در تناقض با نيازمندي­ ها و فعاليت­ هاي فني پروژه از ديدگاه فاز­هاي کلان نبوده و تفاوت­ هاي تکنولوژيک و فني پروژه­ هايي که در اين حوزه (حوزه سرويس ­هاي مجازي­ سازي و ذخيره­ سازي) انجام مي­ پذيرند، تنها بر روي فعاليت­ هاي درون فازهاي مختلف تأثيرگذار خواهند بود، نه در متدولوژي و رويکرد کلان انجام پروژه.

در اين خصوص، به جهت کسب اطلاعات بيش­تر در رابطه با نحوه فعاليت­ ها و خدمات شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در حوزه پروژه­ هاي سرويس­ هاي مجازي­ سازي و ذخيره­ سازي مي­ توانيد بر روي لينک­ هاي زير کليک نماييد.