راه اندازی و طراحی NOC

گستردگی زیرساخت­ های فناوری اطلاعات امروزی باعث شده است تا مدیریت و مانیتورینگ اجزای مختلف زیرساخت فناوری اطلاعات از اهمیت و جایگاه ویژه­ای برخوردار گردد. بدیهی است که کسب اطلاعات زنده از وضعیت اجزای مختلف یک بستر زیرساختی، باعث افزایش بهره­ وری کلی آن می­ شود، چرا که با استفاده از مدیریت و مانیتورینگ این اجزا، نه تنها باعث کاهش زمان میان بروز اختلال و برطرف نمودن اختلال می­شود، بلکه انجام بسیاری از فعالیت­ های پیش­گیرانه را نیز ممکن می­ سازد، به گونه­ ای که با بررسی و تحلیل وضعیت­ های یک جزء بتوان نیاز به انجام فعالیت­ های نگهداری را تشخیص داد.
 
یکی از رویکردهای رو به گسترش در حوزه مدیریت و مانیتورینگ، ایجاد مراکز مدیریت و مانیتورینگ یکپارچه است، که در آن­ها تمامی اجزای زیرساخت فناوری اطلاعات در حوزه­ های مشخص به همراه متعلقات آن­ها از جنبه­ های گوناگون مدیریت و مانیتور می­ شوند. نمونه­ هایی از این مراکز، مراکز NOC می­ باشند.

NOC راه اندازی و طراحی

 

رويکرد شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در انجام پروژه­ هاي فناوري اطلاعات در تمامي حوزه­ هاي فني، مبني بر ايجاد متدولوژي­ هاي يکپارچه و ماژولار است. اين متدولوژي­ ها بر مهندسي­ سازي رفتار يک سيستم جامع، در چرخه­ هاي عمر سيستم تأکيد دارند.

پروژه­ هايي که در زمينه مراکز عمليات شبکه (NOC) نيز انجام مي­شوند، از اين قاعده مستثنا نيستند و رويکرد کلان شرکت در رابطه با اين پروژه­ ها به همين صورت است.

بدين ترتيب، با اتکا بر چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي دست يافته است، تا راهکارهاي جامع را به طور کامل، از ابتدا تعريف نموده، آن را طراحي و پياده سازي نمايد و پس از آن به بهينه ­سازي و پشتيباني راهکارها بپردازد.

همچنين، با استفاده از چنين رويکردي، شرکت به اين توانايي نيز دست يافته است، تا به اقتضا بر شرايط پروژه، هر کدام از فازها و مراحل يک پروژه را به تنهايي، بدون اين­که در ساير فازها و مراحل درگير باشد، با اخذ ورودي­ هاي اطلاعاتي لازم از فعاليت­ هاي انجام شده پيشين و ارائه خروجي­ هاي اطلاعاتي لازم به جهت ادامه کار توسط تيم فني ديگر، انجام دهد.

استفاده از اين چنين رويکرد مشترکي، در تناقض با نيازمندي ­ها و فعاليت ­هاي فني پروژه از ديدگاه فاز­هاي کلان نبوده و تفاوت­ هاي تکنولوژيک و فني پروژه­ هايي که در اين حوزه (حوزه مراکز عمليات شبکه (NOC)) انجام مي­ پذيرند، تنها بر روي فعاليت­ هاي درون فازهاي مختلف تأثيرگذار خواهند بود، نه در متدولوژي و رويکرد کلان انجام پروژه.

در اين خصوص، به جهت کسب اطلاعات بيش­تر در رابطه با نحوه فعاليت­ ها و خدمات شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، در حوزه پروژه­ هاي مراکز عمليات شبکه (NOC) مي­ توانيد بر روي لينک­ هاي زير کليک نماييد.