آموزش

با توجه به گسترش پيچيدگي­ ها در بخش ­هاي زيرساختي مربوط به فناوري اطلاعات سازمان، يکي از رويکردهاي مؤثر در تحت پوشش قرار دادن نيازمندي ­هاي دانشي/تجربي/فني/عملياتي نظام ­هاي کسب و کار امروزي در حوزه هاي زيرساختي فناوري اطلاعات، برون سپاري فعاليت ­هااست.

جایگاه

با استفاده از اين رويکرد، بخشي از فعاليت­ هاي حوزه­ هاي زيرساخت فناوري اطلاعات که نيازمند تخصص­ هاي خاص مي ­باشند، به شرکت ­هاي تخصصي ثالث برون­ سپاري مي ­شود و نيروهاي فني سازمان، نقش مديريت و نظارت بر انجام صحيح فعاليت­ ها، به عنوان نمايندگان حافظ منافع سازمان را دارا مي­ باشند.

جایگاه

در چنين رويکردي، نه تنها نقش نيروهاي فني کارفرما، کم رنگ نخواهد شد، بلکه حساسيت فعاليت­ هاي آن­ها بنا به جايگاه و نقشي که دارند، افزايش نيز مي­يابد. از اين رو، لازم است تا نيروهاي کارفرما، به جهت افزايش اثربخشي فعاليت­ هاي وابسته به نقش خود و تحت پوشش قرار دادن مسئوليت­ هاي خود، از سطح دانشي مناسبي در حوزه­ هاي مربوطه برخوردار باشند و در صورت نياز سطح خود را ارتقاء دهند.

در اين خصوص، برگزاري دوره ­هاي آموزشي، متناسب با نيازمندي­ هاي کارفرما، يکي از رويکردهاي مناسب و معمول به شمار مي ­رود که مي­تواند در مدت زمان کوتاهي، اثربخشي بسيار خوبي داشته باشد.

  •  برگزاري دوره­ هاي آموزشي استاندارد

يکي از معمول­ ترين شيوه ­هاي برگزاري دوره­ هاي آموزشي تخصصي فناوري اطلاعات، برگزاري اين دوره­ ها مطابق با سرفصل­ هاي تدوين شده و شرايط تعيين شده توسط توليدکنندگان و صاحبان فناوري است.

در اين شيوه، دوره­ هاي آموزشي که توسط شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد برگزار مي­ شود، دقيقاً از سرفصل­ هاي استاندارد پيروي مي­ مايد. اساتيد اين دوره­ ها نيز از مجرب ­ترين و کارازموده­ ترين اساتيد داخل کشور مي­ باشند که ضمن تجربه چندين ساله در آموزش دوره­ هاي مربوطه و دارا بودن مدارک رسمي و بين­ المللي مرتبط، تجربه شرکت در پروژه ­هاي مختلف در حوزه مربوطه را دارا مي­ باشند.

استفاده از اساتيدي که علاوه بر دارا بودن مدارک بين­ المللي و تجربه آموزش دوره­ ها، داراي تجربه شرکت در پروژه­ هاي فناوري اطلاعات در حوزه­ هاي مربوطه هستند، يکي از رويکردهاي مهم شرکت در برگزاري دوره­ هاي آموزشي استاندارد است. چنين رويکردي باعث شده است تا در طول مدت دوره­ ها، علاوه بر اين­که سرفصل­هاي درسي مطابق با چارچوب­ هاي استانداردسازي شده تدريس مي­ شود، بلکه چالش ­هاي محيط کار نيز به خوبي و تا حد امکان تحت پوشش قرار گيرند و بدين ترتيب، اثربخشي دوره­ هاي آموزش، متناسب با اهداف کارفرمايان، ارتقاء يابد.

با توجه به موارد ذکر شده، شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، خدمات متفاوتي را در زمينه آموزش­هاي تخصصي فناوري اطلاعات ارائه مي­ نمايد تا بتواند به بهترين و کارامدترين نحو، نيازمندي­ هاي آموزشي مختلف را در حوزه­ هاي مختلف، نظير Cisco، Juniper، Microsoft، VMWare، HP، ISMS، ITILv3، امنيت شبکه و... براورده سازد.

  • برگزاري دوره هاي آموزشي سفارشي­سازي شده

همواره با توجه به شرايط بومي هر زيرساخت فناوري اطلاعاتي، معماري ايجاد شده براي اين زيرساخت­ ها و همچنين تجهيزات و راهکارهاي به کار گرفته شده در آن­ها، بسياري از کارفرمايان ترجيح مي­ دهند تا به جهت افزايش اثربخشي دوره­ هاي آموزشي، متفاوت از سيلابس ­هاي آموزشي استاندارد، دوره ­هاي آموزشي را با تمرکز بيش­تر بر روي برخي از مطالب درسي و تمرکز کمتر و يا حتي حذف/اضافه نمودن برخي از محتويات درسي دوره­ هايي را برگزار نمايند.

در اين راستا، شرکت، انعطاف کامل در جهت تغيير سازنده محتويات دوره ­هاي آموزشي متناسب با نيازمندي­ ها و صلاحديد کارفرما را دارا مي­ باشد. همچنين، شرکت در انتخاب و بهينه گزينه محتويات آموزشي، خدمات مشاوره­اي رايگان نيز ارائه مي­نمايد، تا نيازمندي­ هاي کارفرمايان محترم، به بهترين شکل ممکن تحت پوشش قرار داده شود.

  • برگزاري دوره هاي آموزشي Workshop

يکي از رويکردهاي تثبيت شده در راستاي فراگيري راهکارها و تکنولوژي­ هاي نوين، برگزاري دوره ­هاي آموزشي صرفاً عملي است. در اين نوع دوره­ ها، شرکت کنندگان تسلط لازم بر مباحث تئوري مربوطه را دارا مي­ باشند و به جهت افزايش مهارت­هاي عملياتي، متناسب با محتويات آموزشي و دنياي واقعي، به راهبرد سناريوهاي متنوع خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است که در اين دوره­ ها مطالب تئوري مورد نياز، تنها با رويکرد ياداوري و با سرعت بالا و جزييات پايين بيان خواهد گرديد.

  • برگزاري آزمون­هاي بين­المللي

با توجه به سياست­هاي برخي از کارفرمايان، ضمن برگزاري دوره­ هاي آموزشي براي پرسنل و نيروهاي فني کارفرما، لازم است تا در برخي از موارد افراد آموزش ديده، اقدام به اخذ گواهي­نامه ­هاي بين­ المللي معتبر نمايند. در اين راستا، با توجه به محدوديت­ هاي موجود در رابطه با شرکت در آزمون­هاي بين­ لمللي و اخذ مدارک مربوطه، در غالب موارد، اقدامات مربوط به هماهنگي­ هاي لازم در خصوص، رزرو امتحان و اياب و ذهاب نيروهاي کارفرما، به شرکت­ هاي ثالث برون­ سپاري مي­ گردد.

در اين راستا، شرکت فناوران عصر شبکه توانايي لازم در خصوص انجام اين گونه فعاليت­ ها و اقدامات را به طور کامل و با کم­ترين هزينه ممکن دارا مي ­باشد.

  • فروش تجهيزات LAB

همواره يکي از دغدغه ­هاي نيروهاي فني آموزش ديده، در خصوص فراگيري هر چه بهتر محتويات درسي، نحوه تمرين فعاليت ­هاي عملي و اجرايي مرتبط با سيلابس­ ها و محتويات درسي است. در اين راستا، بديهي است که محيط عملياتي زيرساخت فناوري اطلاعات محيط مناسبي براي انجام اين تمرين­ها نمي­ باشد. چرا که با توجه به حساسيت ­ها و وابستگي­ هاي شديد نظام­ هاي کسب و کاري به زيرساخت فناوري اطلاعات سازماني، امکان انجام بسياري از اين فعاليت­ ها و تمرين ­ها وجود ندارد و همچنين مهم­ تر اينکه، انجام اين گونه تست­ ها و تمرينات مي­ تواند اختلالاتي عديده ­اي در زيرساخت فناوري اطلاعات سازماني، به صورت جبران ناپذيري ايجاد نمايد.

در اين راستا، يکي از رويکردهاي مؤثر، ايجاد لابراتوارهايي متنوع ولي در مقياس ­هاي کوچک مي­ باشد. در اين راستا، شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد، مي­ تواند با توجه به نيازمندي ­هاي موجود سازمان تجهيزات مربوط به اين لابراتوارها را تأمين نمايد. لازم به ذکر است که شرکت در راستاي تعيين تجهيزات لابراتوارها، به طوري که با کم­ ترين هزينه ممکن تمامي نيازمندي ­هاي کارفرما تحت پوشش قرار گيرد، خدمات مشاوره­ اي نيز ارائه مي­ نمايد.