راه اندازی VDI (مجازی سازی دسکتاپ)، ساخت دسکتاپ مجازی

راه اندازی VDI 

راه اندازی (VDI (Virtual Desktop Infrastructure سیستم های مجازی سازی دسکتاپ یا همان دسکتاپ مجازی در حقیقت متشکل از یک یا چندین سرور قدرتمند هستند که برروی آنها سیستم عامل ها به ازای هر کاربر (بسته به نوع کاربر و کار آن) نصب شده و پردازش ها توسط این سرورها انجام می‌شود، معمولا کاربران توسط یک Station (تین کلاینت یا زیرو کلاینت) به سرور متصل می‌شوند و صفحه دسکتاپ مجازی شده خود را مشاهده می‌کنند.
راه اندازی دسکتاپ مجازی برای بسیاری از سازمان ها مقرون به صرفه می‌باشد زیرا هزینه های بسیار بالای مدیریت کامپیوترها تا حد زیادی حذف می‌شود و هزینه خرید سخت افزار هم طبیعتا کاهش می‌یابد.
از جمله دلایل استفاده از مجازی سازی دسکتاپ می‌توان به مواردی نظیر کم نمودن هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات، صرفه جویی در زمان، استفاده از حداقل نیروی متخصص جهت انجام عملیات تعمیر و نگهداری و ... اشاره کرد.
VDI که مخفف عبارت Virtual Desktop Infrastructure می‌باشد یک محصول و یا برنامه نمی‌باشد و شرکت VMware محصول VMware view خود را جهت مجازی سازی دسکتاپ ارائه می‌کند.
شرکت VMware معنی VDI را منتقل کردن Desktop به Data Center تعریف می‌کند و در اصل راه اندازی VDI سیستم عامل دسکتاپ با دسترسی از راه دور است که از روی یک دیتا سنتر با استفاده از یک دستگاه مانند Zero Client قابل دسترسی می‌باشد.
یکی از مهمترین تفاوت Terminal Service این است که Terminal Service با VDI با اشتراک گذاری بین چندین کاربر یک سیستم عامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد در صورتی که توسط راه اندازی VDI می‌توان برای هر کاربر یک سیستم عامل مجزا اختصاص داد. همچنین این فناوری این امکان را فراهم می‌کند تا در هر مکانی که کاربران به برنامه های کاربردی خود نیاز داشته باشند بتوانند به آنها از طریق اینترنت و در بستری کاملا امن دسترسی داشته باشند.

را ه اندازی VDI

مجازی سازی دسکتاپ VDI چیست؟

اصل و اساس مجازی سازی VMware View در جهت ارائه خدمات مجازی سازی دسکتاپ یا همان دسکتاپ مجازی بنا نهاده شده است. به واسطه پیاده سازی این نرم افزار در سازمان عملا وابستگی مجموعه به سخت افزار قطع می‌شود.
به واسطه استفاده از نرم افزار VMware View دیگر دغدغه نگهداری سخت افزار را نداشته و هزینه های نگهداری آن به شدت کاهش خواهد یافت.
همچنین با راه اندازی VDI در سازمان می‌توانید به راحتی در هر زمانی به سیستم عامل های جدید مانند Windows 7 یا Windows 10 مهاجرت نمایید. VMware Horizon View با در اختیار گذاشتن میز کار (Desktop) از طریق فضای ابری (Cloud) به کاربران نهایی آزادی عمل و به مدیران توانایی کنترل را می‌دهد.
نرم افزار VMware View در هر زمان و مکانی، دسترسی به اطلاعات را با سطح بالایی از جابجایی و انعطاف پذیری در اختیار کاربر نهایی قرار میدهد حتی برای کاربرانی که همیشه در حال جابجایی هستند نیز می‌توانند بدون اتصال به شبکه، به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند.
نیاز کاربران امروزه، دسترسی راحت تر و آزادانه تر به داده ها و نرم افزارهایشان از هر دستگاه و هر مکانی ‌می‌باشد.
مشکل میزکار دسکتاپ، که آزادی عمل کاربر را در تقابل با مدیریت و کنترل IT قرار میدهد، می‌تواند هزینه ها را افزایش دهد، امنیت را مختل کند و منابع را بهم بریزد.
برای رهاشدن از این مشکل سازمانها به دنبال راه کارهای سریع و انطباق پذیر در محاسبات هستند تا توازن میان نیاز های شرکت و نیازهای کاربران را در محیطی انعطاف پذیر با قدرت محاسباتی بالا فراهم آورند.
این روش، سیستم عامل کامپیوترهای شخصی را از ماشین فیزیکی جدا می‌کند و ماشین مجازی حاصل را، به جای هارد دیسک کامپیوتر کاربر، روی یک سرور مرکزی دخیره می‌کند بنابراین وقتی کاربران در حال کار با ماشین خودشان هستند، همه برنامه ها و عملیات پردازشی و داده های استفاده شده توسط آنان روی سرور مرکزی اجرا و نگهداری می‌شوند.
برخلاف روش استفاده از تکنولوژی ترمینال سرویس کاربران با استفاده از پروتکل ها به کامپیوتر خود دسترسی خواهند داشت. PCoverIP VDI های مختلف منتقل می‌شوند.
در این پروتکل انتقال دیتا و داده انجام نمی‌شود و تنها پیکسل و تصویر با استفاده از Codec با ارائه تمام قابلیت های موجود در یک کامپیوتر، مزایای جدید و قابل قبولی ارائه می‌دهد که با آن می‌توان قابلیت مدیریت کردن، کارایی و امنیت کامپیوتر های شخصی کاربران را افزایش داد.

ساخت و راه اندازی دسکتاپ مجازی توسط فناوران عصر شبکه پاسارگاد

شرکت فناوران عصر شبکه پاسارگاد FASP با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و فنی و همچنین تجهیزات و لایسنس های سخت افزار های پیشرفته و به روز و معتبر جهانی ارائه خدمات راه اندازی دسکتاپ مجازی VDI را به سازمان ها و شرکت ها با بهترین کیفیت، بهترین قیمت و پشتیبانی عالی انجام میدهد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت انجام این کار با مشاوران ما تماس بگیرید.