راه اندازی CMS سیسکو یا سیسکو Meeting Server

معرفی راهکار CMS سیسکو - Cisco Meeting Server

 
راه اندازی CMS سیسکو یا سیسکو Meeting Server به عنوان یک راه‌کار جامع در حوزه conferencing مطرح می‌باشد، سیسکو CMS فراتر از یک راه‌کار Video Conference می‌باشد و کلیه نیازمندی های مربوطه در حوزه ارتباط های صوتی و تصویری را به صورتی کاملا یکپارچه مرتفع نموده است.

راه اندازی CMS سیسکو

 

مجموعه نقاط انتهایی در راهکار CMS سیسکو مطابق شکل زیر می باشد:

 

طراحی CMS سیسکو

 

همان طور که در شکل فوق مشخص است راهکار  CMSسیسکو از کلیه نقاط انتهایی شامل تجهیزات برند سیسکو و یا غیر برند Cisco (Third Party) مانند Skype for Businnes، انواع تجهیزات تلفن همراه و ... پشتیبانی می نماید.

راه‌کار CMS سیسکو به صورت آماده به اجرا برروی سرورهای UCS شرکت سیسکو قابل ارائه می‌باشد، که انتخاب مدل سرور مربوطه بر اساس ظرفیت مورد نیاز در خصوص ارتباطات ویدئو کنفرانس می‌باشد. همچنین CMS سیسکو دارای Layout های مختلف جهت انتخاب می‌باشد.

 

Cisco Meeting Server

 

برخی از امکانات قابل پیاده سازی با استفاده از راه اندازی CMS سیسکو (Cisco Meeting Server):

مشاهده دو تصویر هنگام صحبت كردن

معمولا هنگام صحبت کردن دو تصویر نیاز داریم، یکی تصویر سایت مقابل و دیگری تصویری که می‌فرستیم، به این صورت شما می‌توانید با سایت مقابل هماهنگ شوید و دانستن اینکه طرف مقابل شما را چگونه می‌بیند اهمیت دارد. در حالت داشتن یک مانیتور سیستم PIP (تصویر در تصویر) تصویر طرف مقابل روی صفحه اصلی و تصویر ارسالی روی تصویر کوچک مشخص می‌شود.

با دو مانیتور می‌توانیم دو تصویر را کاملا مجزا کنیم و هر کدام از تصاویر را روی یک مانیتور داشته باشیم.                                                                                           

نحوه نمایش در ارتباط با چند سایت

در ارتباط با چند سایت كاربر باید در حین جلسه تمام افرادی كه با آنها در ارتباط است، را ببیند. دو روش برای برآورده كردن این نیاز وجود دارد كه در زیر به آنها اشاره شده است:

    الف (VAS (Voice Activation Switching: می‌توانید از یك سوئیچ كه با صورت فعال می شود استفاده كنید كه بصورت اتوماتیک سایتی كه كسی از آنجا صحبت كرده است را ببینید.

     ب-   CP (Continues Presence): صفحه نمایش خود را چند قسمت كنید و تصاویر تمام سایتهایی كه در  ارتباط هستید را ببینید. در این حالت امكان بزرگ كردن تصویر سایتها  توسط مانیتور دیگر یا ویدئو پروژكتور وجود دارد.

استفاده از چند دوربین

اگر شما سایتی مانند كلاس آموزش مجازی با چند اتاق داشته باشید، استفاده از چند دوربین، مفید خواهد بود، که همه آنها با اتصال به سرور ویدئو کنفرانس و بدون نیاز به تجهیزات کمکی از یک نقطه کنترل می گردند.

ارسال DOCUMENT

قابلیت ارسال SLIDE ، صفحات كتاب و گزارشها  صفحات web در جریان كنفرانس وجود دارد.

اضافه كردن یك کنفرانس صوتی

امكان ارتباط صوتی با تلفن شخصی كه در كنفرانس تصویری حاضر نمی باشد وجود دارد و شخص مذكور بصورت مكالمه ای وارد كنفرانس صوتی و تصویری می شود.                                                                                                             

قابلیت نمایش تصاویر ضبط شده

امكان پخش یك CD تصویری یا یك فیلم از طریق ورودی دستگاه برای سایت طرف مقابل وجود دارد.

همچنین قابلیت نمایش جلسات ضبط شده نیز در حین کنفرانس وجود دارد.

        قابلیت اتصال به كامپیوتر

جهت ارسال اسلایدهای POWERPOINT، جداول یا تصاویر كامپیوتری به سایت مقابل امكان ارتباط باكامپیوتر شخصی نیز وجود دارد.

        قابلیت انجام كار گروهی

همزمان با انتقال اطلاعات صوتی و تصویری امكان كار برروی یك DOCUMENT برای هر دو طرف سایت وجود دارد. (DATA COLLABORATION)

        كنترل سیستم

كاربری آسان، با استفاده از دستگاه كنترل از راه دور. شما می توانید به راحتی دوربین نزدیك و دوربین سایت مقابل را كنترل نمائید مانند اینكه در سایت مقابل هستید.

        استفاده از دوربین هوشمند

دوربین های هوشمند و AUTO TRACK برای مواقعی كه شخص ارائه دهنده مطالب حركت كند یا چند نفر صحبت كننده داشته باشیم مفید واقع خواهند شد . بطوریكه دوربین به سمت گوینده می‌چرخد و در صورت صحبت همزمان دو نفر یا  بیشتر بصورت خودكار تنظیم می‌شود تا تمام افراد  در حالت صحبت را در تصویر داشته باشیم.

        ذخیره سازی حالت PRESET دوربین

شما می‌توانید قبل از جلسه روی تصویر چند مكان ذخیره سازی را انجام دهید . پس از آن در هنگام جلسه با فشار دادن یك كلید می‌توانید به سرعت روی همان تصاویر ذخیره شده بروید و تصاویر مربوط به جلسه را ذخیره کنیم.