خط تلفن 5 رقمی - نحوه خرید و راه اندازی تلفن 5 رقمی | فناوران عصر پاسارگاد

خرید خط تلفن 5 رقمی یا راه اندازی سیپ ترانک برای شرکت‌ها (خصوصا شرکت‌هایی که خدمات پس از فروش و پشتیبانی از طریق تلفن ارائه می‌کنند) می‌تواند اعتبار بسیار زیادی به وجود بیاورد. طبیعتا هنگامی که صحبت از کسب و کار توسط تلفن می‌کنیم، لازم است تا شماره ما طوری باشد که به راحتی در ذهن سپرده شود و کاربران بتوانند شماره تماس ما را بدون سختی حفظ کنند و با ما در تماس باشند.

حفظ کردن شماره خط تلفن 5 رقمی قطعا بسیار ساده تر از شماره تلفن‌های عادی شهری است و می‌تواند ارتباط مشتریان با شما را ساده‌تر کند. این شماره‌ها معمولا برای شرکت‌هایی پرکاربرد است که تماس ورودی زیادی داشته باشند و بخواهند در تبلیغات گسترده نیز از این شماره استفاده کنند.

هزینه و قیمت شماره تلفن 5 رقمی

هزینه این خطوط چندان عجیب و غریب نیست و اگر واقعا کار شما با تلفن زیاد باشد، شاید برایتان اعداد غیرمنطقی نباشند. هزینه راه اندازی این خطوط در ابتدا حدود یک میلیون تومان است. پس از خرید شماره تلفن، ماهیانه حدود 200 هزار تومان از شما بابت آبونمان دریافت می‌شود. یک هزینه مازاد دیگر نیز خواهید داشت تحت عنوان نامبرینگ که همان نگهداری شماره تلفن شماست و مبلغی بین 480 تا 980 هزار تومان (بسته به یک یا دو طرفه بودن خط شما) در سیکل‌های سالیانه است. چون میتوانید خط 5 رقمی را به صورت یک طرفه یا دو طرفه بسته به نیاز خود سفارش دهید و استفاده کنید. (اعداد گفته شده مربوط به سال 1399 است و طبیعتا در حال حاضر افزایش قیمت نیز داشته است)

مدارک مورد نیاز برای خرید خط 5 رقمی مخابرات

اولین مدرک مورد نیاز شما قطعا زمان و حوصله شما خواهد بود چون فرآیند گرفتن این خطوط طولانی و پر رفت‌و‌آمد است. از شرکت شما نیز مدارک زیر مورد نیاز است (همانطور که گفتیم این خطوط فقط برای شرکت قابل ارائه است و برای اشخاص حقیقی عملا کاربردی ندارد):

  • نامه درخواست شرکت برای دریافت خط 5 رقمی
  • اسکن اساسنامه و مدارک کامل ثبت شرکت
  • آگهی ثبت شده در روزنامه رسمی که تاریخ آن در بازه 2 سال اخیر باشد
  • آخرین آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی
  • معرفی نامه متقاضی که به امضا صاحب امضا شرکت رسیده باشد و ممهور باشد
  • کپی از شناسنامه مدیر عامل و نماینده شرکت
  • فرم کد اقتصادی

یک طرفه یا دو طرفه بودن خط تلفن

معمولا خرید شماره خط 5 رقمی یک طرفه رایج تر از دو طرفه است چرا که عمده مصرف این خطوط، برای دریافت تماس است. اما اگر بخواهید قابلیت تماس خروجی نیز داشته باشید، می‌توانید خط خود را دو طرفه کنید. در خطوط دو طرفه، تماس ها با شماره تلفن 8 رقمی خواهند بود که 3 رقم اضافی برای تخصیص شماره خاص برای اپراتور خاص استفاده می‌شود.

همانند سایر تلفن‌ها، شما قادر خواهید بود منشی تلفنی روی این شماره‌ها فعال نمایید یا کارهایی که مد نظر دارید را انجام دهید. استفاده از یک شماره تلفن 5 رقمی رند می‌تواند این حس را به کاربران شما القا کند که شما به پشتیبانی محصولات خود بسیار اهمیت می‌دهید و این اهمیت به پشتیبانی مشتریان، باعث سهولت اعتماد آنان به شما می‌شود. پس اگر کار شما به نحوی است که ارائه پشتیبانی در سرویس‌های خود دارید و لازم است مشتریان تماس‌هایی با شما داشته باشند (معمولا کارهای خدماتی که به صورت سیکل های مشخص از کاربر هزینه دریافت می‌کنند شامل این موضوع هستند)، داشتن یک شماره تلفن 5 رقمی می‌تواند به شما کمک زیادی بکند.